80 sztuk nowych manometrów Ambu dla podopiecznych Fundacji Oddech Życia

Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego wzbogaciła się o 80 sztuk nowych manometrów Ambu. Manometry można podłączyć do PEPów. Testowaliśmy manometry z urządzeniami PEP: Philips, Pari, Aerobika.
Z względu na smukły kształtu w niewielkim stopniu przesłania widok PEPa podczas monitorowania ciśnienia. Urządzenie jest lekkie, w znacznym stopniu odporne na upadki i uderzenia. Posiada podziałkę numeryczną oraz kolorowe oznaczenia, które upraszczają kontrolę ciśnienia również osobom ze słabym wzrokiem lub u dzieci.
Ambu to duńska firma, która od 1937 roku opracowuje, produkuje i sprzedaje sprzęt diagnostyczny i podtrzymujący życie dla szpitali i służb ratowniczych.
Sprzęt jest dostępny bezpłatnie dla podopiecznych z mukowiscydozą. W pierwszej kolejności chcielibyśmy aby sprzęt trafił do osób rozpoczynających przygodę z PEPem lub mającym problemy z prawidłowym użyciem i utrzymaniem prawidłowego ciśnienia.
Wnioskować o manometry w ramach wypożyczalni Fundacji Oddech Życia można pod adresem mailowym: [email protected]
Sprzęt jest fabrycznie nowy i wypożyczany jest bezterminowo (nie ma potrzeby zwrotu).
W przypadku większej ilości zgłoszeń niż liczba dostępnych manometrów pod uwagę będziemy brać dodatkowo stan materialny, stan zdrowia i wiek podopiecznego.
Osoby niezarejestrowane w Fundacji Oddech Życia mogą to zrobić pod adresem:
Lista wszystkich sprzętów dostępnych w ramach wypożyczalni