Czy można posiadać subkonta w kilku różnych fundacjach jednocześnie?

Czy mając mukowiscydozę lub chore na mukowiscydozę dziecko można posiadać subkonta w kilku fundacjach jednocześnie?

Tak, polskie prawo nie zabrania korzystania z pomocy wielu organizacji charytatywnych (stowarzyszeń, fundacji) jednocześnie. Oznacza to tyle, że możemy być (lub nasze dziecko) podopiecznym dowolnej liczby organizacji pomocowych.

Jaki sens ma posiadanie subkont w kilku organizacjach?

Czasem jedna organizacja to mało. Bywa że organizacje są dość bierne w pomocy w zdobywaniu środków. Dlatego zawsze można spróbować skorzystać z pomocy innej fundacji, która oferuje aktywną pomoc w organizacji oraz reklamę eventów i zbiórek.

Czy można przenieść pieniądze zgromadzone na subkoncie do innej fundacji?

Zależy od podpisanej umowy na prowadzenie subkonta. Część fundacji i stowarzyszeń nie robi problemu, ale zdarzają się też takie, które uniemożliwią przeniesienie zebranych środków.

Jak założyć subkonto dla chorego z mukowiscydozą w Fundacji Oddech Życia?

To proste. Aby założyć subkonto uzupełnij wniosek w panelu podopiecznego (zakładka “Subkonto”). Jeżeli jeszcze nie jesteś podopiecznym fundacji Oddech Życia, to zarejestruj się online: wniosek dla dziecka, wniosek dla dorosłego chorego na mukowiscydozę.