Dzisiaj do naszej Fundacji trafiły pachnące farbą drukarską nowe broszurki “Enzymy trawienne w diecie przedszkolaka. Poradnik dla wychowawców przedszkolnych” autorstwa Mirosława Wójcika – prezesa Fundacji Oddech Życia. Od jutra będą wkładane do kolejnych mukoboxów edukacyjnych w ramach akcji “MukoPrzedszkole – przedszkole przyjazne chorym na mukowiscydozę”

W poradniku:
– Czym są enzymy trzustkowe i dlaczego są tak ważne dla przedszkolaka z mukowiscydozą?
– Co mają w składzie kapsułki z enzymami trzustkowymi?
– Czy można przyjąć kapsułkę przed lub po przedszkolu, zamiast w trakcie posiłku? I dlaczego NIE?
– Kiedy podać kapsułkę/i – przed, w trakcie czy zaraz po posiłku?
– Do jakich posiłków podaje się kapsułki?
– Czy kapsułki mogą być niebezpieczne dla przedszkolaka?
– Skąd wiadomo ile kapsułek podać przedszkolakowi?
– Jakie preparaty zawierają enzymy trzustkowe w Polsce?
– Jak nazywają się preparaty trzustkowe używane przez przedszkolaki z Ukrainy?
– Jak uzyskać dodatkową pomoc i wsparcie Fundacji Oddech Życia