Flaem PulmoWaves dla IGiChP w Rabce-Zdroju

Na ręce profesora Henryka Mazurka, kierownika Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, Fundacja Oddech Życia przekazała nowy, włoski system Flaem PulmoWaves.

Urządzenie posłuży pacjentom pulmonologicznym przebywającym na oddziałach Instytutu w Rabce-Zdroju.

Działanie systemu PulmoWaves opiera się na wytwarzaniu wibracji przez sprężarkę pneumatyczną, która jest automatycznie aktywowana przez wdech pacjenta. Wibracje te, których amplituda jest regulowana za pomocą regulatora przepływu na konsoli urządzenia umożliwiają usunięcie przeszkód śluzowych, które zatykają drogi oddechowe. Aby zapobiec wysuszeniu dróg oddechowych podczas leczenia, strumień wdychany przez pacjenta pobiera również roztwór soli fizjologicznej nebulizowany i wytwarzany przez nebulizator ultradźwiękowy. System wyposażony jest w 5-pozycyjne, regulowane urządzenie PEP do treningu płuc i zarządzania fazą wydechu; intensywność przepływu może być mierzona za pomocą ciśnieniomierza na konsoli urządzenia.