Fundacja Oddech Życia rozpoczyna walkę o leki przyczynowe dla Marty Chrzan

Fundacja Oddech Życia rozpoczyna walkę o leki przyczynowe dla Marty Chrzan Marta Delta F508, jednej z najstarszych naszych podopiecznych.
“Mój stan dramatycznie się pogarsza po tym, jak w listopadzie przeszłam zakażenie wirusem. Płuca przestają pracować, a ja się duszę! Mój czas się kurczy! Tak jak pojemność moich płuc…
Odkąd pamiętam jestem chora. Nie znam życia takiego, jakie zna każdy z Was. Nie wiem jak to jest oddychać pełną piersią, nie kaszleć i nie dusić się. Nie wiem jak to jest jeść wszystko bez bólu brzucha i wymiotów, nie wiem jak to jest zaplanować wakacje i na pewno móc na nie pojechać. Od kilku lat nie wiem, co sprzedają w supermarketach. Nie mogę wejść w tłum ludzi, spotkać się z przyjaciółmi bez strachu o kolejną infekcję, gdyż każda jest narażeniem życia, kolejnym zapaleniem płuc i kolejnymi tygodniami spędzonymi w szpitalu pod kroplówką.
Zdrowe życie znam tylko z filmów i opowieści znajomych…”