Ministerstwo Zdrowia odniosło się do sprawy wstrzymania finansowania zakupu Kalydeco

Ministerstwo Zdrowia odniosło się dzisiaj do sprawy wstrzymania finansowania zakupu Kalydeco w ramach programu lekowego.
Jak już informowaliśmy w portalu Fundacja Oddech Życia otrzymała wiadomość od dwóch pacjentów o wstrzymanie finansowania zakupu Kalydeco w ramach programu lekowego “Leczenie mukowiscydozy (ICD-10 E84)” po dwóch miesiącach od rozpoczęcia terapii. Fundacja wspólnie z portalem OddechZycia.pl zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie sytuacji do NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

W artykule odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia: MZ komentuje sprawę wstrzymanie finansowania zakupu Kalydeco w ramach programu lekowego