Pachnące świeżą farbą drukarską książki “Szkoła przyjazna uczniom z chorobą przewlekłą”

Dzisiaj dotarły do nas pachnące świeżą farbą drukarską książki “Szkoła przyjazna uczniom z chorobą przewlekłą” ❤ Książki będą nowym elementem w naszych mukoboxach edukacyjnych dla szkół i przedszkoli. Będą uzupełnieniem materiałów które co roku znajdujecie w naszych mukoboxach.
W publikacji zamieszczono wypowiedzi teoretyków i praktyków, które mogą służyć jako pomoc w szerokim znaczeniu – zarówno poprzez upowszechnianie wiedzy z dziedziny psychoneuroimmunologii, popularyzowanie wiadomości na temat roli stylu życia w prewencji chorób przewlekłych, jak i przedstawienie przykładów wsparcia społecznego udzielanego w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazały w publikacji: Aleksandra Berkowska, Bożena Będzińska-Wosik, dr Adriana Gawenda, dr hab. Anna Kowalewska, dr Agnieszka Małkowska-Szkutnik, Klaudia Wiśniewska.
____________________
Powoli rusza szósta odsłona kampanii edukacyjnej “MukoSzkoła – szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę” oraz piąta odsłona podobnej akcji w przedszkolach “MukoPrzedszkole”.
Podobnie jak w poprzednich latach przygotowujemy dla przedszkoli i szkół zestawy edukacyjne – mukoboxy z książkami o mukowiscydozie i chorobach przewlekłych, plakatami, płytą DVD z materiałami multimedialnymi, listem do dyrekcji, materiałami dodatkowymi dla świetlicy oraz nauczycieli przyrody i biologii.
Wysyłkę planujemy od 14 lipca. Formularz zamówienia jest już aktywny: https://oddechzycia.pl/…/mukoboxy-edukacyjne-2022…/