Apel podopiecznej Fundacji Oddech Życia – Marty Chrzan do Prezydenta RP.

“Panie Prezydencie, jestem w Pana wieku. Urodziłam się również w 1972 roku. Pan jest najmłodszym Prezydentem Polski, a ja jedną z najstarszych osób chorych na mukowiscydozę.”
Jako jedna z najstarszych chorych w Polsce, pragnę również zabrać głoś dotyczący nie tylko mojego życia, ale też innych chorych- młodszych ode mnie, a tak samo cierpiących i niecierpliwie czekających na dostęp do innowacyjnych leków.
To bardzo osobisty list, powodowany bezradnością, napisany z nadzieją otrzymania Rządowego wsparcia w ratowaniu życia osób kwalifikujących się do leczenia lekiem Kaftrio.