Projekt wsparcia dla kobiet z mukowiscydozą spodziewających się dziecka – MukoMama 2022

Fundacja Oddech Życia pilotażowo uruchamia od stycznia 2022 program wsparcia dla podopiecznych chorujących na mukowiscydozę w trudnej sytuacji materialnej, które są tuż przed lub tuż po porodzie. Wsparcie ma charakter wyprawki od Fundacji Oddech Życia.

Kto kwalifikuje się do programu?

Do programu “MukoMama 2022” kwalifikują się podopieczne Fundacji Oddech Życia cierpiące na mukowiscydozę, które urodziły dziecko nie później niż 30 przed zgłoszeniem do programu “MukoMama 2022” lub które urodzą w 2022 roku. Warunkiem udziału w programie jest ciężka sytuacja materialna podopiecznej. Program skierowany jest do podopiecznych Fundacji Oddech Życia mieszkających w Polsce. Paczki będą wysyłane wyłącznie na adresy w Polsce.

Zawartość wyprawki konsultowana jest z podopieczną.

Na zdjęciach wyprawka dla jednej z podopiecznych.  W pakowanej wyprawce znalazły się pieluszki, środki higieniczne, materiały opatrunkowe, kosmetyki, ciuszki, przewijaki (twardy, miękki), aspirator do noska, termometr elektroniczny, książki edukacyjne i wiele, wiele innych drobnych przedmiotów potrzebnych w opiece nad noworodkiem.

Pytania i składanie wniosków pod adresem [email protected]