Pulsoksymetr z wbudowaną kapnografią dla IGiChP w Rabce-Zdroju od Fundacji Oddech Życia

Dzisiaj Fundacja Oddech Życia gościła w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju. Na ręce kierownika Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy prof. dr hab. n. med. Henryka Mazurka przekazaliśmy dwa nowe, amerykańskie pulsoksymetry Masimo, w tym jeden z kapnografem wykonującym pomiar wartości EtCO2 (końcowo-wydechowe stężenie dwutlenku węgla), wartości frakcyjnego stężenia CO2 i częstości oddechów. Pulsoksymetry Masimo charakteryzują się dużą czułością i filtrowaniem artefaktów pomiarowych i działają prawidłowo pomimo ruchu i przy niskiej perfuzji. Działają również u osób z pomalowanymi paznokciami.

Większy pulsoksymetr z wbudowaną kapnografią dzięki technologii NomoLine umożliwia monitorowanie nie tylko podstawowych parametrów, ale również utlenowania i wentylacji u pacjentów przebywających na oddziale, w tym z wąsami tlenowymi czy wentylowanych mechanicznie. Zintegrowana kapnografia i częstość oddechu (RRa – akustyczna) zapewniają bardziej optymalne metody monitorowania oddechu każdego pacjenta.

Serdecznie dziękujemy firmie PROMED, dystrybutorowi sprzętu Masimo, za przeszkolenie personelu medycznego we właściwym stosowaniu pulsoksymetrów oraz instalację oprogramowania do zbierania i analizy danych.