Sprzęt medyczny do nebulizacji i fizjoterapii firmy Pari, Flaem oraz Trudell Medical

Na ręce kierownika Zakładu Rehabilitacji w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, Artura Leżańskiego przekazaliśmy dzisiaj sprzęt medyczny do nebulizacji i fizjoterapii firmy Pari, Flaem oraz Trudell Medical.

Część sprzętu, w tym 6 sprężarek Pari Boy PRO trafi do stałego wyposażenia wszystkich izolatek w Instytucie. Dwie będą w zapasie lub zostaną przekazane na inne piętra na których są też leczeni pacjenci z mukowiscydozą. Dodatkowo zakupiliśmy dla pacjentów z mukowiscydozą sprężarkę Pari SINUS 2.
Dla pacjentów z mukowiscydozą i dyskinezą rzęsek przekazaliśmy również sprzęt do fizjoterapii Pari PEP, Flutter oraz Aerobica.

Dodatkowo aby odciążyć sprzęt używany na oddziałach, a który jest dzielony między pacjentów z mukowiscydozą oraz pacjentów z innymi jednostkami chorobowymi, przekazaliśmy na rzecz Instytutu 20 sprężarek (inhalatorów) Flaem. Posłużą pacjentom bez mukowiscydozy.

Na zdjęciu Artur Leżański z zespołem oraz częścią przekazanego sprzętu.