Stetoskopy StethoMe dla podopiecznych Fundacji Oddech Życia

Fundacja Oddech Życia zakupiła 100 elektronicznych stetoskopów StethoMe dla pacjentów z mukowiscydozą. Będą przekazywane bezpłatnie podopiecznym w ramach działającej przy fundacji wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

StethoMe® to pierwszy system wykrywający zmiany w układzie oddechowym. Wychwytuje nieprawidłowe dźwięki osłuchowe i mierzy parametry oddechowe, które są kluczowe w kontrolowaniu astmy, ale mogą także sygnalizować inne choroby, takie jak zapalenie płuc i oskrzeli oraz infekcje dróg oddechowych. Dzięki wykorzystaniu unikalnych technologii zapewniających kontrolę jakości badania, StethoMe® może być używane przez pacjentów w warunkach domowych. E-stetoskopem, który łączy się z aplikacją w telefonie, wykonuje się badanie osłuchowe. Sztuczna inteligencja AI analizuje zarejestrowane dźwięki i podaje wynik, który można przesłać lekarzowi do interpretacji.

Urządzenia w pierwszej kolejności trafią do pacjentów z mukowiscydozą po przeszczepie płuc i kwalifikowanych do przeszczepu, pacjentów z mocno obniżoną wydolnością oddechową (również dzieci i młodzieży w ciężkim stanie zdrowia), pacjentów najstarszych. Ale wnioskować o sprzęt może każdy pacjent z mukowiscydozą będący podopiecznym Fundacji Oddech Życia.

Zainteresowanych pacjentów prosimy o kontakt mailowy i wysłanie prośby o wypożyczenie sprzętu na adres mailowy: [email protected]

Najczęściej zadawane pytania

• W jakiej formie przekazywane są urządzenia? Urządzenie StethoMe wypożyczane jest w ramach wypożyczalni Fundacji Oddech Życia na okres jednego roku z możliwością wnioskowania o przedłużenie
  • Jaki jest koszt wypożyczenia sprzętu? Sprzęt w ramach wypożyczalni Fundacji Oddech Życia wypożyczany jest bezpłatnie.
  • Jaki jest koszt wysyłki sprzętu? Sprzęt w ramach wypożyczalni Fundacji Oddech Życia wysyłany jest na terytorium Polski bezpłatnie.
  • Kto uprawniony jest do skorzystania z wypożyczalni Fundacji Oddech Życia? Z z wypożyczalni Fundacji Oddech Życia moga korzystać podopieczni Fundacji Oddech Życia. Rejestracji w Fundacji  można dokonać tutaj: dzieci / dorośli pacjenci z mukowiscydozą.

Regulamin wypożyczalni Fundacji Oddech Życia