Paczki pomocowe dla podopiecznych Fundacji Oddech Życia – Koronawirus 2020

Rozpoczęliśmy w dniu dzisiejszym  (27.04.2020) wysyłkę paczek do naszych najstarszych podopiecznych  Fundacji Oddech Życia (powyżej 40 roku życia), “dinozaurów” jak często o sobie mówią. Kończymy też pakować paczki dla chorych z mukowiscydozą wentylowanych mechanicznie. Z opóźnieniem, dopiero w tym tygodniu rozpoczynamy wysyłkę paczek do osób z mukowiscydozą po przeszczepie płuc (czwartek, piątek).

Poniżej zdjęcia z zawartością paczek dla “dinozaurów”. Paczki dla poszczególnych pozostałych grup mogą się różnić zawartością. W paczce między innymi (nie wszystko jest na zdjęciach):
– przyłbica
– rękawiczki nitrylowe
– rękawiczki foliowe
– maseczki chirurgiczne, klasy medycznej
– maseczki jednorazowe
– maseczka wielokrotnego użytku, np. dla opiekuna osoby chorej
– płyn do dezynfekcji rąk z atomizerem + dodatkowy zapas płynu,
– żel do dezynfekcji rąk,
– płyn do dezynfekcji powierzchni na bazie substancji antywirusowej
– mydła w kostce, w tym jedno z substancją przeciwdrobnoustrojową,
– mydła w płynie, w tym jedno na bazie alkoholu etylowego
– kremy do dłoni
– chusteczki higieniczne i nawilżane

Paczki pomocowe wysyłamy do osób szczególnie narażonych na koronawirusa. Na ten moment nie jesteśmy w stanie zorganizować i wysłać paczkę każdemu podopiecznemu. Fundacja Oddech Życia czyni starania, aby pomoc kolejnym grupom osób, podopiecznych. O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.

Kto się kwalifikuje do pomocy w programie “Paczki pomocowe dla podopiecznych Fundacji Oddech Życia – Koronawirus 2020”?

• podopieczni fundacji Oddech Życia chorujący na mukowiscydozę powyżej 40 roku życia*,
  • podopieczni fundacji Oddech Życia chorujący na mukowiscydozę po przeszczepie płuc*,
  • podopieczni fundacji Oddech Życia zdający w roku 2020 egzamin maturalny*,
  • podopieczni fundacji Oddech Życia chorujący na mukowiscydozę w ciężkim stanie zdrowotnym wentylowani mechanicznie*

* Do programu pomocowego “Paczki pomocowe dla podopiecznych Fundacji Oddech Życia – Koronawirus 2020” kwalifikują się podopieczni fundacji Oddech Życia zarejestrowani w fundacji przed dniem 26.04.2020. Osoby zarejestrowane po tym terminie nie kwalifikują się do programu ze względu na ograniczoną liczbę paczek pomocowych.

Program pomocowy realizowany jest do 15 czerwca 2020 r.

Jeżeli nie jesteś podopiecznym Fundacji Oddech Życia, a chciałbyś w przyszłości korzystać z programów pomocowych, to możesz się zarejestrować na stronie fundacji (górne menu “Panel podopiecznego”.