Projekt wsparcia dla kobiet z mukowiscydozą spodziewających się dziecka – MukoMama

Edycja 2022, 2023, 2024

Fundacja Oddech Życia kontynuuje swoją misję wsparcia osób cierpiących na mukowiscydozę, uruchamiając nową edycję programu wsparcia “MukoMama” na rok 2024. Ten dedykowany program ma na celu zaoferowanie kompleksowego wsparcia dla kobiet z mukowiscydozą, które są w ciąży lub niedawno urodziły, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Kto Może Skorzystać z Programu MukoMama 2024?

“MukoMama 2024” jest dostępny dla podopiecznych Fundacji Oddech Życia, które:

• Są obecnie w ciąży,
  • Urodziły dziecko w ciągu ostatnich 30 dni (licząc od daty zgłoszenia do udziału w programie wsparcia).
  • Dodatkowym kryterium kwalifikującym jest trudna sytuacja materialna.
  • Program jest otwarty dla kobiet mieszkających w Polsce, z zastrzeżeniem, że pomoc zostanie wysłana tylko na adresy w Polsce.

Zakres Wsparcia Programu MukoMama 2024

Program “MukoMama 2024” obejmuje dostarczenie wyprawki, której zawartość jest indywidualnie konsultowana z każdą uczestniczką. Zestaw może zawierać:

• Pieluchy i środki higieniczne,
  • Materiały opatrunkowe,
  • Kosmetyki dla dziecka,
  • Ubranka dla noworodka,
  • Przewijaki (twarde i miękkie),
  • Aspirator do noska,
  • Termometr elektroniczny,
  • Książki edukacyjne,
  • Inne niezbędne przedmioty do opieki nad noworodkiem.

Zdjęcia przykładowych wyprawek podarowanych w 202 i 2023 dostępne są poniżej.

Jak Aplikować?

Osoby zainteresowane udziałem w programie “MukoMama 2024” powinny skontaktować się z Fundacją, wysyłając swoje zgłoszenie na adres email: [email protected]. W zgłoszeniu należy zawrzeć krótki opis swojej sytuacji oraz informacje kontaktowe.