Puszki i skarbony w sklepach – sklepowe zbiórki na rzecz chorych z mukowiscydozą

Puszki kwestarskie Fundacji Oddech Życia

Jeżeli jesteś chorym na mukowiscydozę lub masz chore na mukowiscydozę dziecko, to Fundacja Oddech Życia może pomóc w zorganizowaniu zbiórki w sklepach. Na potrzeby takich sklepowych zbiórek bezpłatnie użyczamy puszki.

Jak wyglądają puszki i etykiety?

Fundacja Oddech Życia posiada kilka różnych modeli puszek do kwestowania. W przypadku zbiórek prowadzonych w sklepach stosujemy puszki metalowe o pojemności 1 litra obklejone etykietą informacyjną. W przypadku wydarzeń sportowych, czy kulturalnych jesteśmy w stanie dostarczyć puszki w innych rozmiarach (np. o pojemności 0,7 litra – łatwiejsze do trzymania w rękach przez wolontariuszy).

Na etykiecie znajdują się podstawowe informacje o zbiórce, podopiecznym i fundacji. Puszki są zaklejone holograficznymi plombami z numerem seryjnym.

Jak otrzymać puszki do przeprowadzenia zbiórek (krok po kroku)?

1. Jeżeli nie jesteś podopiecznym Fundacji Oddech Życia, to pierwsze musisz się zarejestrować online: formularz dla rodziców dziecka chorego na mukowiscydozęformularz dla dorosłego chorego na mukowiscydozę.
  2. Jeżeli jesteś podopiecznym, to skontaktuj się z nami pod adresem [email protected] opisując lokalizację i liczbę miejsc, w których chciałbyś/chciałabyś wystawić puszki. Poinformuj nas też, czy masz już wstępną zgodę w tych miejscach na zbiórkę oraz jak długo chcesz zbierać pieniądze.
  3. Po wstępnej akceptacji zgłoszenia prześlemy porozumienie (umowę użyczenia puszek i przeprowadzenia zbiórki). Możesz się zapoznać z treścią porozumienia logując się do panelu podopiecznego i wybierając zakładkę “Zbiórki/Dokumenty”.
  4. Jeżeli chcesz, aby na puszkach było Twoje zdjęcie (zdjęcie dziecka) to musisz nam je przesłać drogą mailową na adres  [email protected]. Pamiętaj, że zdjęcie będzie wykorzystywane na etykietach w miejscach publicznych. Wysyłając zdjęcie wyrażasz zgodę na prezentację wizerunku.

UWAGA: Fundacja nie pobiera opłat za puszki i od zebranych podczas zbiórki pieniędzy. Wszystkie zebrane pieniądze z puszek muszą zostać przekazane na subkonto podopiecznego w Fundacji.

Kontakt z nami w sprawie puszek?

W sprawie puszek do kwestowania i zbiórek w sklepach można się kontaktować pod adresem mailowym: [email protected]