Zbiórki publiczne na rzecz chorych z mukowiscydozą

Zbiórką publiczną jest zbieranie gotówki lub darów rzeczowych w przestrzeni publicznej – np. do skarbon, puszek, wózków, koszyków. Charakterystyczna dla zbiórek publicznych jest anonimowość bo ciężko ustalić kto dokładnie i jaką kwotę “wrzucił” przykładowo do puszki.

W 2019 r. będziemy prowadzić zbiórki publiczne na rzecz chorych z mukowiscydozą, pod nazwą “Drużyna Oddechu 2019” (nr pozwolenia 2019/27/OR przyznany Fundacji Oddech Życia przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji).

Przykłady zbiórek publicznych

Zbiórką publiczną jest zawsze zbieranie gotówki i/lub darów rzeczowych w miejscach publicznych, np:

• kwestowanie (zbieranie do puszek, skarbon) na ulicach, skwerach, placach, w parkach, na przystankach komunikacji, stacjach kolejowych,
  • kwestowanie na cmentarzach i wokół nich,
  • kwestowanie w sklepach ogólnodostępnych, supermarketach, hipermarketach,w galeriach handlowych,
  • domokrążne zbieranie od domu do domu, na klatkach schodowych bloków, w mieszkaniach nieznanych osób.

Jak zbierać pieniądze i dary rzeczowe podczas zbiórek publicznych dzięki Fundacji Oddech Życia?

1. Jeżeli nie jesteś podopiecznym Fundacji Oddech Życia, to pierwsze musisz się zarejestrować online: formularz dla rodziców dziecka chorego na mukowiscydozęformularz dla dorosłego chorego na mukowiscydozę.
  2. Jeżeli jesteś podopiecznym, to po zalogowaniu się w panelu podopiecznego otrzymasz komplet materiałów informacyjnych na temat zbiórek publicznych, w tym prosty wniosek o zgodę na przeprowadzenie zbiórki podczas eventu, wydarzenia sportowego, kulturalnego.
  3. Bardzo prosimy o kontakt mailowy pod adresem [email protected] w celu określenia potrzebnej pomocy Fundacji Oddech Życia oraz sposobu przeprowadzenia zbiórki.
  4. Naszym podopiecznym udostępniamy bezpłatne, metalowe puszki do zbiórek, identyfikatory dla wolontariuszy. Pomagamy też w nagłośnieniu medialnym zbiórki.

PAMIĘTAJ: Prowadzimy “za rękę” przez cały proces przygotowań do zbiórki oraz pomagamy w organizacji zbiórki.

Kontakt z nami w sprawie puszek?

W sprawie zbiórek publicznych można się kontaktować pod adresem mailowym: [email protected]