Ogólnopolski Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci

Zachęcamy wszystkich, małych i dużych, szkoły, przedszkola i świetlice do włączenia się w akcję Dnia Wiatraczka dla słonych dzieci, czyli dzieci chorujących na mukowiscydozę. Czekamy na Wasze wiatraczki wykonane z papieru, malowanki z wiatraczkami oraz wiatraczkowe potrawy i przepisy kulinarne 🙂 W 2019 roku już III edycja tej wspaniałej, pełnej serca akcji.

Efekty swojej pracy wręcz należy 🙂 udokumentować zdjęciem i opublikować na blogu, stronie www lub
w mediach społecznościowych np. na Facebooku lub Instagramie z hashtagami #mukowiscydoza #dzieńwiatraczka. Zdjęcia można nam też wysłać na adres [email protected] – opublikujemy na FB i stronie akcji.

Dlaczego właśnie wiatraczek? Dlatego, że kojarzy się z wiatrem, podmuchem, oddechem – czyli tym, czego często brakuje chorym… Dlaczego dla słonych dzieci i kim są słone dzieci? Chorzy na mukowiscydozę mają słoną skórę (w wyniku mutacji genetycznej dochodzi do zaburzeń transportu chlorków).

Wspólny czas spędzony na przygotowaniu tej papierowej ozdoby może stać się okazją do budowania świadomości na temat mukowiscydozy w duchu akceptacji i zrozumienia.

W Polsce wciąż zbyt mało mówi się o mukowiscydozie. Znikoma wiedza społeczeństwa powoduje lęk i uprzedzenia, a sami chorzy niejednokrotnie cierpią z powodu odrzucenia i dyskryminacji. Nasza akcja wychodzi naprzeciw potrzebom chorych! Włączając się w nią, możecie pomóc zmienić na lepsze życie chorych na mukowiscydozę dzieci!

Organizatorem Ogólnopolskiego Dnia Wiatraczka jest Fundacja Oddech Życia.

Więcej informacji o akcji w roku 2019 oraz poprzednich latach na stronie: http://dzienwiatraczka.pl

Dzień Wiatraczka