Nasz dzielny pacjent Damian po transplantacji płuc

W sercu Zabrza, w Śląskim Centrum Chorób Serca, z Oddziału Transplantacyjnego z Pododdziałem Mukowiscydozy, otrzymaliśmy wzruszające słowa wdzięczności od dwóch niezwykłych osób.

Fizjoterapeuta ŚCCS, Łukasz Lech mówi: “Nasz dzielny pacjent Damian po transplantacji płuc otrzymał piękny prezent od fundacji Oddech Życia. Dziękuję za wsparcie i za pomoc. Najważniejsze że Damian teraz będzie mógł kontrolować swoją spirometrie dzięki elektronicznemu spirometrowi i wykonywać terapie oddechową na PEPie. Ogromne podziękowania.”

Damian, podopieczny Fundacji Oddech Życia, dzieli się swoją radością: “Bardzo dziękuję za wsparcie fundacji Oddech Życia. Dziękuję również, całemu personelowi z transplantologii SCCS w Zabrzu za wykonanie zabiegu, opiekę i szansę na lepsze życie.”

Fundacja Oddech Życia w ramach programu pomocowego wspiera podopiecznych, którzy przeszli operację transplantacji płuc. Program oferuje bezpłatnie: elektroniczny spirometr, urządzenie PEP (PARI lub skośny PEP KooMedical), środki opatrunkowe, środki higieniczne, i wiele więcej. To wsparcie na drodze do zdrowia dla pacjentów, którzy tak jak Damian, walczą o oddech życia.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie w artykule tutaj: https://fundacja.oddechzycia.pl/program-wsparcia…/

⚠️ Ważne! Program skierowany jest wyłącznie do pacjentów tuż po transplantacji płuc (zgłoszenie do programu najpóźniej 1 miesiąc od daty transplantacji). Pytania oraz prośby o wsparcie można kierować na adres email: [email protected]

Jednakże prosimy nie martwić się! Nikt nie jest pokrzywdzony. Podopieczni z mukowiscydozą przed lub po transplantacji płuc lub innych organów, którzy nie kwalifikują się do tego programu, także mogą korzystać z pomocy Fundacji Oddech Życia, tylko z innych programów pomocowych, w tym z:
– Program pomocowy: Wsparcie w sprzęt medyczny, sprzęt do nebulizacji, tlenoterapii i fizjoterapii oddechowej;
– Program pomocowy: środki opatrunkowe (operacja chirurgiczna, przeszczep, PEG);
– Program pomocowy: Paczka ze środkami ochrony osobistej, środkami opatrunkowymi oraz produktami do inhalacji – wiosna / lato 2023.