Wsparcie dla Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II (transplantologia)

Z wielką radością i dumą pragniemy poinformować, że Fundacja Oddech Życia miała zaszczyt przekazać na ręce zaangażowanego fizjoterapeuty – Pana Jakuba Leżańskiego, cenny sprzęt do fizjoterapii oddechowej oraz rehabilitacji dla Oddziału Chorób Śródmiąższowych i Transplantologii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie.
To dla nas ważny krok, bo jest to nasza pierwsza, ale z całą pewnością nie ostatnia pomoc dla tego ośrodka medycznego.

Fundacja przekazała między innymi:
✅ Sprzęt typu PEP i OPEP:
– KooMedical (skośny PEP) wraz z manometrami
– Pari
– Flaem (Air Feel)
– Aerobika
✅ Dwa zestawy hantli (duże i małe)
✅ Step do ćwiczeń trzystopniowy
✅ Pasy rzepowe
✅ Sprzęty do ćwiczeń oddechowych, klipsy na nos Teqler

Chcemy podkreślić ważność i potrzebę takiej pomocy. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II na początku kwietnia 2023 roku podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na finansowanie zabiegów transplantacji płuc. Już w połowie czerwca tego samego roku, po raz pierwszy wykonano przeszczepienie płuc w tym Szpitalu, stając się tym samym pierwszym ośrodkiem przeszczepiania płuc w Małopolsce. 🏥