Program pomocowy: środki opatrunkowe (operacja chirurgiczna, przeszczep, PEG)

Edycja 2024

Dla kogo: Program pomocowy skierowany jest do pacjentów z mukowiscydozą lub pierwotną dyskinezą rzęsek (PCD), niezależnie od wieku, w trudnej sytuacji materialnej, zamieszkujących w Polsce, po operacji chirurgicznej, zabiegu, z założonym PEGiem, po przeszczepie płuc lub innego organu oraz innych sytuacjach wymagających stosowania dostępnych w fundacji materiałów opatrunkowych.

Częstotliwość pomocy: Program zakłada bezpłatne jednokrotne lub wielokrotne wsparcie w materiały opatrunkowe.

Sposób składania wniosku: Prośby można składać mailowo na adres [email protected] lub przez formularz online > tutaj <.

Czas realizacji: wnioski rozpatrywane są w terminie 1-14 dni. W przypadku braku odpowiedzi, prosimy o ponowny kontakt i prośbę o wyjaśnienie (zdarza się, że z różnych powodów mail lub formularz do nas nie trafia).

Lista produktów opatrunkowych dostępna jest poniżej. Fundacja nie gwarantuje dostępności każdego produktu. Brak produktu w wysłanej paczce oznacza, że Fundacja nie miała tego produktu w momencie pakowania.

“Różni producenci” oznacza, że Fundacja może posiadać podobny produkt gatunkowo ale różnych producentów, a zdjęcia przedstawia jedynie przykładowy produkt jednego producenta. Zwykle nie ma możliwości wyboru producenta, pakowany jest produkt aktualnie dostępnego producenta na magazynie Fundacji.

Nazwa produktu Zdjęcie Dodatkowe uwagi
gaziki nasączone alkoholem (do dezynfekcji ran) różni producenci, zwykle 100 gazików w opakowaniu
gaziki / kompresy włókninowe (małe) różni producenci, zwykle w rozmiarze 5x5 cm
gaziki / kompresy włókninowe (średni) różni producenci, zwykle w rozmiarze między 7-8 cm