Program pomocowy: Wsparcie w sprzęt medyczny, sprzęt do nebulizacji, tlenoterapii i fizjoterapii oddechowej (dawniej “wypożyczalnia”)

Edycja 2024

Skośny PEP (pipep) z manometrem od Fundacji Oddech Życia

Program pomocowy: Wsparcie w sprzęt medyczny, sprzęt do nebulizacji, tlenoterapii i fizjoterapii oddechowej (dawniej “wypożyczalnia”)

Program prowadzony jest przez Fundację Oddech Życia i ma charakter wysyłkowy. Sprzęty, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku lub mailowej prośby, są wysyłane pocztą polską lub firmą kurierską. Fundacja nie prowadzi „stacjonarnej” wypożyczalni z możliwością odbioru osobistego, ale zastrzega sobie możliwość przekazywania sprzętu za pośrednictwem lokalnych koordynatorów Grup Wsparcia Fundacji, np. w Rabce-Zdroju.

Beneficjentem Programu może być osoba pełnoletnia chorująca na mukowiscydozę (CF), pierwotną dyskinezę rzęsek (PCD) lub dysplazję oskrzelowo-płucną (BPD), mająca pełną zdolność do czynności prawnych, lub rodzic bądź opiekun prawny dziecka chorującego na mukowiscydozę (CF), pierwotną dyskinezę rzęsek (PCD) lub dysplazję oskrzelowo-płucną (BPD) , zamieszkujący na stałe na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Wsparcie w sprzęt odbywa się bezpłatnie i na czas określony lub nieokreślony – bezterminowo (zgodnie z opisem wypożyczanego sprzętu na stronie Fundacji). Koszt wysyłki na adres w Polsce ponosi Fundacja Oddech Życia.

Wnioski o sprzęt przyjmowane są wyłącznie drogą mailową pod adresem: [email protected]


DODATKOWE KRYTERIA
Ze względu na duże zainteresowanie sprzętem, Fundacja Oddech Życia zastrzega sobie możliwość pozytywnego rozstrzygania próśb o wsparcie na podstawie dodatkowych kryteriów, w tym: wieku, stanu zdrowia, sytuacji materialnej, itp…
OGRANICZENIA

1) Z programu pomocowego “Wsparcie w sprzęt medyczny, sprzęt do nebulizacji, tlenoterapii i fizjoterapii oddechowej” można korzystać nie częściej niż raz w kwartale. W wyjątkowych sytuacjach Fundacja Oddech Życia może udzielić pomocy w ramach tego programu częściej niż raz na kwartał.
2) Na część produktów i urządzeń może być limit ilościowy, np. jedna tuba do inhalacji na rok. O limitach decyduje Fundacja Oddech Życia.
3) W przypadku gdy beneficjent pomocy, podopieczny potrzebuje stałego i dużego wsparcia w sprzęt, trudnego do osiągnięcia w ramach programu pomocowego “Wsparcie w sprzęt medyczny, sprzęt do nebulizacji, tlenoterapii i fizjoterapii oddechowej”, Fundacja Oddech Życia może zaproponować założenie zbiórki i finansowanie zakupu dodatkowych sprzętów z pieniędzy zgromadzonych na subkoncie.

Regulamin programu pomocowego znajduje się w panelu podopiecznego (zobacz treść).


Jak skorzystać z programu pomocowego (krok po kroku)?

  1. Jeżeli nie jesteś podopiecznym Fundacji Oddech Życia, to pierwsze musisz się zarejestrować online: formularz dla rodziców dziecka chorego, formularz dla dorosłego chorego lub skontaktować się z nami mailowo w sprawie rejestracji na [email protected].
  2. W przypadku chęci skorzystania z programu pomocowego poproś drogą mailową o wsparcie na adres [email protected] W mailu wymień sprzęty które chciałbyś wypożyczyć.

 

 

Lista dostępnych sprzętów medycznych i sprzętów do nebulizacji, tlenoterapii i fizjoterapii oddechowej w ramach programu pomocowego

UWAGA
Ze względu na duże zainteresowanie i liczbę wniosków lista ma charakter orientacyjny. Katalog dostępnych sprzętów może różnić się od podanej listy.

 

WordPress Data Table Plugin

 

 

[bezterminowo] sprzęty z tym oznaczeniem są wypożyczane bezterminowo i nie trzeba ich zwracać, można używać tak długo jak są potrzebne lub sprawne.
[termin] urządzenia te są wypożyczane na okres podany w opisie powyżej i po tym terminie można zawnioskować o wydłużenie okresu wypożyczenia lub trzeba zwrócić do Fundacji Oddech Życia po wcześniejszym kontakcie z Fundacją i ustaleniu metody zwrotu.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zaakceptuj Dowiedz się więcej