Skośne PEPy w Szpitalu MSWiA w Warszawie

Fundacja Oddech Życia, z nieukrywaną dumą, informuje o kolejnym etapie wsparcia dla szpitali w całej Polsce. Tym razem mieliśmy zaszczyt dostarczyć sprzęt do fizjoterapii oddechowej do Szpitala MSWiA w Warszawie, konkretnie do:

• Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych
  • Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii

Przekazane sprzęty, skośne PEPy pipeP od KooMedical, stanowią narzędzie terapeutyczne dla pacjentów pulmonologicznych.

Czym jest Skośny PEP pipeP?

To aparat oddechowy korzystający z niezależnych zaworów jednokierunkowych. Zawory te gwarantują stały opór podczas wdechu i wydechu, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb terapeutycznych pacjenta. Ważne jest, że urządzenie posiada 9 różnych zastawek oporowych, które różnią się średnicą otworu (od 0,5 mm do 6,0 mm). O wyborze odpowiedniej zastawki decyduje doświadczony fizjoterapeuta lub lekarz. To co odróżnia to urządzenie od innych PEPów to opór powietrza na wdechu, jak i na wydechu. Większość PEPów dostępnych w Polsce generuje opór jedynie na wydechu.

Projekt Fundacji Oddech Życia

Chcemy podkreślić, że w ramach naszej inicjatywy nadal można wnioskować o bezpłatny skośny PEP do testów. Zachęcamy fizjoterapeutów do wprowadzenia tej innowacyjnej metody w swojej praktyce klinicznej. Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące zgłoszeń można znaleźć na naszej stronie: Oddech Życia.