Nowy program pomocowy dla pacjentów z mukowiscydozą

Rozpoczęliśmy nowy program pomocowy dla pacjentów z mukowiscydozą leczonych w ośrodkach CF (przebywających na przeleczeniu szpitalnym). Do wybranych ośrodków, szpitali trafiły już lub w najbliższych dniach trafią przygotowane przez Fundację Oddech Życia bardzo duże zestawy „covidowe”, zawierające certyfikowane, polskie maseczki medyczne, chirurgiczne, certyfikowane polskie półmaski FFP2, rękawiczki, środki do dezynfekcji, chusteczki dezynfekujące, przyłbicę do stosowania razem z maseczką, ozdobne maseczki, coś słodkiego – czekoladę lub batonik.

Co ważne, nasza pomoc skierowana jest do każdego pacjenta z mukowiscydozą w objętym programem pomocowym ośrodku CF, niezależnie od przynależności lub nie do Fundacji Oddech Życia ❤
Na ten moment objęte programem pomocowym zostały ośrodki w Rzeszowie, Karpaczu, Poznaniu (ośrodek dla dorosłych), Białymstoku, Zabrzu oraz Sosnowcu. Niektóre z tych ośrodków rozpoczną rozdawanie zestawów za kilka dni. W Rabce-Zdroju zestawy rozdajemy bezpośrednio od Fundacji Oddech Życia po wcześniejszym ustaleniu z nami terminu odbioru (w Instytucie).

Tej nocy przekazaliśmy zapasy paczek m.in do Śląskiego Centrum Chorób Serca z pododdziałem mukowiscydozy w Zabrzu oraz Szpitala Św. Barbary w Sosnowcu 🙂

Za pomoc w transporcie w Sosnowcu serdecznie dziękujemy Damian Drohomireckiemu ze Śląskiej Grupy Wsparcia Fundacji Oddech Życia.

Na zdjęciach oprócz Damiana, również Prezes Fundacji Oddech Życia, Mirosław Wójcik i przeszczęśliwa pacjentka Weronika Liniewska w ŚCCS w Zabrzu z już rozpakowaną paczką.