Trwa wysyłka paczek pomocowych do podopiecznych z mukowiscydozą

Kochani! Od wielu tygodni, również dzisiaj, trwa wysyłka paczek pomocowych do podopiecznych z mukowiscydozą którzy zwrócili się z prośbą do Fundacji Oddech Życia o wsparcie. Paczki zawierają sprzęty z wypożyczalni Fundacji Oddech Życia (pikflometry, pulsoksymetry, elektroniczne stetoskopy, piłki rehabilitacyjne, skakanki, taśmy do ćwiczeń, itp…), oraz środki ochrony osobistej (maseczki medyczne, półmaski FFP2 i FFP3, żele do dezynfekcji), środki higieniczne (chusteczki, mydła antybakteryjne w płynie, kostce, itp…). Aby otrzymać paczkę trzeba być podopiecznym Fundacji Oddech Życia i zawnioskować o pomoc. Można to zrobić mailowo na [email protected]
Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń trzeba się liczyć z dłuższym czasem oczekiwania na decyzję i odpowiedź w sprawie wsparcia. Również wysyłka wiąże się z czasem oczekiwania. Mamy dużo pracy w pakowaniu paczek i niestety to trochę trwa. Dlatego prosimy o cierpliwość.
Rozszerzeniem tych działań jest również pomoc skierowana do pacjentów z mukowiscydozą pochodzących z Ukrainy. Dla nas nie ma znaczenia narodowość, kraj pochodzenia. Wszystkie nasze programy pomocowe są otwarte dla każdego podopiecznego w ramach kryteriów kwalifikacji. Jeżeli kwalifikujesz się np. do otrzymania pulsoksymetru ze względu na wiek, to nie ma dla nas znaczenia narodowość, ważne że mieszkasz w Polsce i chcesz od nas taką pomoc otrzymać. Zwracamy jednak uwagę na kryteria kwalifikacji w przypadku sprzętów, nie wszystkie sprzęty nadają się np. dla małych dzieci.