Zapisy do projektu: Skośny PEP / PipeP dla fizjoterapeutów – edycja jesień 2023

Zapraszamy fizjoterapeutów do udziału w testach skośnego PEPa, którego działanie opiera się na zastosowaniu dwóch niezależnych zaworów jednokierunkowych, zapewniających stały opór w trakcie fazy wdechu i wydechu. Urządzenie to może znaleźć zastosowanie zarówno w terapii mięśni oddechowych, jak i oczyszczaniu dróg oddechowych.

W poprzednim roku, w ramach pilotażowego badania, kilkunastu fizjoterapeutów z całej Polski miało możliwość przetestowania skośnego PEPa. W tegorocznych badaniach planujemy rozszerzyć grono testujących o 40 kolejnych fizjoterapeutów pracujących z pacjentami ze schorzeniami układu oddechowego, którzy dotychczas nie mieli styczności z dwukierunkowymi PEPami, również tych, którzy w swojej praktyce stosują już inne urządzenia podwyższonego ciśnienia wydechowego.

Każdy z fizjoterapeutów zakwalifikowanych do projektu otrzyma bezpłatnie urządzenie PIPEP Koo Medical wraz z osprzętem. Sprzęt nadaje się do sterylizacji w autoklawach w cyklu parowym 121 stopni lub tlenkiem etylenu lub z systemem plazmowym. Urządzenia PIPEP Koo Medical jest dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej i dostępne w sklepach medycznych w Polsce.
Testy pozwolą nam na rozwój i usprawnienie procesu leczenia chorób układu oddechowego oraz pomogą w poprawie jakości życia pacjentów.

Zapraszamy zainteresowanych fizjoterapeutów do kontaktu z nami w celu wzięcia udziału w testach.

Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: [email protected]

W mailu oprócz danych kontaktowych, opisz krótko z jakimi pacjentami pracujesz, czy jest to prywatna praktyka, przychodnia, szpital?