“65 róż Igiego” – wyjątkowa książeczka dla dzieci o mukowiscydozie

Mukowiscydoza, choć jest jednym z najbardziej złożonych schorzeń genetycznych, nie jest łatwym tematem do omówienia, zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów i ich rodzeństwa. Dlatego Fundacja Oddech Życia, wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym i wspierając rodzin zmagających się z tą chorobą, prezentuje wyjątkową publikację skierowaną do dzieci – “65 róż Igiego”.

Tytuł nawiązuje do anglojęzycznego pojęcia “65-roses”, które fonetycznie w języku angielskim brzmi podobnie jak “cystic fibrosis” – mukowiscydoza. Ten subtelny i symboliczny gest podkreśla wagę problemu mukowiscydozy oraz potrzebę wsparcia i edukacji wśród najmłodszych.

Książeczka, której autorką jest Klaudia Parat, matka małego bohatera – Igiego, stanowi nie tylko cenne źródło wiedzy, ale też wzruszające świadectwo życia z mukowiscydozą widziane oczami dziecka. Igi, choć jest uczniem pierwszej klasy podstawówki, z niezwykłą dojrzałością i otwartością opowiada o swoim życiu, zmaganiach z chorobą oraz codziennych wyzwaniach. Dzięki tej publikacji młodzi czytelnicy dowiedzą się, czym dokładnie jest mukowiscydoza, jakie sprzęty są niezbędne do terapii oraz jakie leki, suplementy i witaminy są kluczowe w życiu chorych.

Jednak “65 róż Igiego” to nie tylko źródło wiedzy. To także narzędzie edukacyjne, które pomaga budować empatię, zrozumienie i wsparcie wśród rówieśników dzieci z mukowiscydozą. Jak sama autorka mówi: “Książeczka ta jest odpowiedzią na wiele dziecięcych pytań związanych z mukowiscydozą” i stanowi doskonałe narzędzie do prowadzenia rozmów na ten trudny temat w rodzinie, szkole czy placówkach medycznych.

Zachęcamy do zakupu i wsparcia naszej działalności. Całkowity dochód ze sprzedaży książeczki zostanie przeznaczony na działania Fundacji Oddech Życia, wspierającej pacjentów z mukowiscydozą.

Szczegóły publikacji:

• Tytuł: “65 róż Igiego”
  • Autor: Klaudia Parat
  • Format: książeczka A5, miękka okładka, 16 stron

Książeczka dostępna jest do zakupu za pośrednictwem strony Fundacji Oddech Życia. Jej zakup to nie tylko inwestycja w wiedzę i edukację, ale przede wszystkim wsparcie dla działalności Fundacji oraz pacjentów z mukowiscydozą.

Niech “65 róż Igiego” będzie przewodnikiem i wsparciem dla wszystkich rodzin zmagających się z mukowiscydozą, a także inspiracją dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć i pomóc w walce z tą chorobą.