Bezpłatne szkolenie: Terapia SIMEOX w dobie modulatorów białka CFTR

Fundacja Oddech Życia serdecznie zaprasza rodziców pacjentów oraz osoby z mukowiscydozą na specjalistyczne szkolenie poświęcone terapii SIMEOX w kontekście nowoczesnych terapii modulujących białko CFTR.

rejestracja i webinar >> tutaj <<

Kiedy? 13 września 2023, godz. 18:30

Gdzie? Online – webinar dostępny po zarejestrowaniu się na stronie: https://oddechzycia.pl/sim1/

Cel szkolenia: Zapoznanie uczestników z możliwościami oraz korzyściami płynącymi z terapii SIMEOX, a także jej miejscem w kontekście innowacyjnych terapii modulujących białko CFTR, które stanowią przełom w leczeniu mukowiscydozy.

Agenda:

1. Wprowadzenie (10 minut)
  • Przedstawienie prowadzącej – mgr Natalii Jeneralskiej, specjalisty fizjoterapeuty oddechowego w Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym.
  • Omówienie podstawowych informacji na temat mukowiscydozy oraz wyzwań terapeutycznych, jakie stawia przed lekarzami i pacjentami.
  1. Terapia SIMEOX – co to jest i jak działa? (20 minut)
  • Prezentacja urządzenia SIMEOX oraz mechanizmu jego działania.
  • Terapia SIMEOX jako istotne uzupełnienie w leczeniu farmakologicznym mukowiscydozy.
  • Kluczowe korzyści z zastosowania terapii: od poprawy klirensu śluzowego, przez redukcję objawów zapalnych, aż po zwiększenie wydolności oddechowej.
  • Omówienie przeciwwskazań oraz potencjalnych skutków ubocznych.
  1. Terapia SIMEOX w świetle modulatorów białka CFTR (15 minut)
  • Jak modulatory białka CFTR wpływają na efektywność terapii SIMEOX?
  • Prezentacja badań naukowych dotyczących synergii obu metod terapii.
  • Rekomendacje dotyczące łączenia terapii SIMEOX z leczeniem modulatorami.
  1. Praktyczne wskazówki dotyczące terapii SIMEOX (20 minut)
  • Zalecenia dotyczące korzystania z urządzenia SIMEOX w warunkach domowych.
  • Optymalna częstotliwość i czas trwania sesji terapeutycznych.
  • Wskazówki na temat monitorowania postępów oraz konsultacji z lekarzem czy fizjoterapeutą.
  1. Sesja Q&A (15 minut)
  • Możliwość zadawania pytań prowadzącej oraz dyskusji na temat omawianych zagadnień.
  1. Podsumowanie i zakończenie (5 minut)

Uwagi:

• Udział w szkoleniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja oraz limit miejsc.
  • Zachęcamy do wcześniejszego zapisu, aby zagwarantować sobie miejsce.
  • Zaproszenie kierowane jest głównie do rodziców pacjentów i pacjentów z mukowiscydozą.

Organizator: Fundacja Oddech Życia

Sponsor wydarzenia: Medical Innovation