Duży transport darów rzeczowych dla pacjentów z mukowiscydozą w Ukrainie

Dzisiaj przetransportowaliśmy w godzinach porannych z Rabki-Zdroju w Małopolsce na Podkarpacie, paczki pomocowe Fundacji Oddech Życia dla lwowskiego szpitala leczącego pacjentów z mukowiscydozą, które kilka godzin później zostały przetransportowane do Lwowa.
Fundacja Oddech Życia, przy wsparciu również darczyńców i polskich pacjentów, przekazała:
– leki, odżywki i suplementy diety, w tym duży zapas Kreonu;
– przenośne, akumulatorowe nebulizatory typu MESH;
– powerbanki z możliwością ładowania słonecznego (z panelem słonecznym);
– powerbanki z możliwością szybkiego ładowania
– pulsoksymetry
– akumulatorowy spirometr;
– przenośny koncentrator tlenu;
– akumulatorowe pikflometry;
– elektroniczne stetoskopy;
– środki ochrony osobistej, w tym miedzy innymi polskie maseczki chirurgiczne, polskie półmaski FFP2 i FFP3, rękawiczki chirurgiczne, sterylne fartuchy lekarskie, okulary ochronne, przyłbice medyczne
– żele do dezynfekcji
– środki opatrunkowe i drobny sprzęt zabiegowy
– słodycze dla najmłodszych
Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP, Monice Bartnik za pomoc w transporcie naszych darów rzeczowych z Podkarpacia na Ukrainę.
Już za kilka dni wyruszy kolejna, większa dostawa sprzętu i środków pomocowych dla pacjentów na Ukrainie. Szykujemy w Fundacji Oddech Życia kolejne paczki pomocowe.
Nie zmieniają się zasady wsparcia dla polskich pacjentów z mukowiscydozą. Fundacja Oddech Życia aktywnie wspiera naszych podopiecznych w ramach bezpłatnej Wypożyczalni Sprzętu. Wszystkie programy pomocowe dla polskich pacjentów są nadal aktywne. Kontynuowany jest też program pomocowy z paczkami zawierającymi środki ochrony osobistej. Zainteresowanych pacjentów prosimy o kontakt pod adresem [email protected]