Nowe wydania broszur edukacyjnych: Enzymy trawienne w diecie przedszkolaka

czyli o Kreonie w przedszkolach

Dzisiaj do naszej Fundacji Oddech Życia dotarła specjalna dostawa – nowe wydanie broszur edukacyjnych pod tytułem “Enzymy trawienne w diecie przedszkolaka”. Te starannie opracowane materiały są skierowane do wychowawców przedszkolnych dzieci cierpiących na mukowiscydozę, a ich głównym celem jest edukacja oraz uwrażliwienie na kluczowy dla tych maluchów temat – podawanie Kreonu oraz innych enzymów trawiennych w przedszkolu.

Od wielu lat słuchamy opowieści podopiecznych Fundacji Oddech Życia na temat problemów związanych z podawaniem enzymów trawiennych w przedszkolach. W tym roku, już po raz szósty, prowadzimy kampanię edukacyjną “MukuPrzedszkole – przedszkole przyjazne chorym na mukowiscydozę”, której celem jest uświadamianie społeczeństwa i wychowawców o specyficznych potrzebach i wyzwaniach, z jakimi borykają się przedszkolaki chorujące na mukowiscydozę.

Dlaczego tak ważne jest podawanie enzymów trzustkowymi tym dzieciom? Otóż, u większości – konkretnie mówiąc, u ponad 90% chorych na mukowiscydozę – obserwuje się zaburzenia funkcjonowania trzustki oraz problemy z produkcją odpowiedniej ilości enzymów trawiennych. Gęsty śluz zatyka przewody wyprowadzające te enzymy z trzustki, co uniemożliwia prawidłowe trawienie spożytych pokarmów, zwłaszcza tłuszczy. Dlatego tak niezbędne jest dostarczanie organizmowi tych enzymów z zewnątrz, w postaci kapsułek, podczas posiłków.
Jeśli chcecie wesprzeć swoją placówkę edukacyjną takimi materiałami serdecznie zapraszamy do składania zamówień.

Link do formularza zamówienia: https://oddechzycia.pl/aktualnosci/mukoboxy-edukacyjne-2023-2024-formularz-zamowienia/

Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w edukację na rzecz poprawy jakości życia chorych na mukowiscydozę. ❤️