Urządzenie SIMEOX dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku (II Klinika Chorób Płuc i Gruźlicy_

Kolejne nasze duże wsparcie dla szpitali leczących pacjentów z mukowiscydozą. Fundacja Oddech Życia zakupiła urządzenie SIMEOX dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, II Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy. Będzie to pierwsze takie urządzenie w tym szpitalu dla dorosłych pacjentów z mukowiscydozą.
Dodatkowo w tym tygodniu fizjoterapeuci z Białegostoku wezmą udział w szkoleniu “Nowoczesne podejście w rehabilitacji oddechowej” prowadzonym przez fizj. Natalię Jeneralską ze Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym, organizowanym przez Physio-Assist, Promed S.A. – Simeox i Fundację Oddech Życia.
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. To nie koniec naszego wsparcia dla szpitali w Polsce.
W tym roku Fundacja Oddech Życia wsparła między innymi Szpital Pediatryczny im. dr J. Korczaka w Łodzi leczący małych pacjentów z mukowiscydozą oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju.