Spotkanie online z dyrektorem generalnym w Polsce i Czechach firmy Vertex Pharmaceuticals

Fundacja Oddech Życia uczestniczyła dzisiaj w spotkaniu online z dyrektorem generalnym w Polsce i Czechach firmy Vertex Pharmaceuticals, Panem Markiem Macyszynem. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele też innych organizacji pacjenckich CF.
W trakcie spotkania omówiono istotne kwestie związane z procesem refundacyjnym Kaftrio i Symkevi. Poruszono również temat Orkambi. Aktualnie trwa uzgadnianie programu lekowego dla Symkevi i Kaftrio.
Prezes Fundacji Oddech Życia, Mirosław Wójcik dopytywał między innymi o dwa wnioski refundacyjne dla tego samego leku – Kaftrio. Obecnie w Agencji Oceny Technologii Medycznych i
Taryfikacji AOTMiT znajduje się pierwszy wniosek o refundację w ramach importu docelowego. Po uzgodnieniach programu lekowego do AOTMiT trafi drugi wniosek o refundację w ramach programu lekowego.
Z ważnych informacji, to ta o obniżce ceny terapii Kaftrio o 5%. Według zapewnień Vertex po obniżce jest to jedna z najniższych cen zakupu w Europie).