Ebook: Enzymy trawienne w diecie przedszkolaka. Poradnik dla przedszkola [Fundacja Oddech Życia, wydanie III, 2024]

U większości, bo u ponad 90% chorych z mukowiscydozą, dochodzi do zaburzeń funkcjonowania trzustki i problemów z wytwarzaniem prawidłowej ilości enzymów trawiennych. Gęsty śluz blokuje ujścia przewodów wy-prowadzających enzymy trawienne z trzustki i w efekcie tego organizm chorego nie jest w stanie samoistnie trawić spożytych pokarmów, głównie tłuszczy. W związku z tym chorzy stosują w trakcie jedzenia sztuczne enzymy trawienne w postaci kapsułek.

Dostępna jest też bezpłatna wersja drukowana dla podopiecznych Fundacji Oddech Życia. Można o nią poprosić na [email protected] lub stronie mukoprzedszkole.pl